Jak założyć konto na eBay?

Jak założyć konto na eBay? Jacek Florek 8 listopada 2022

Jak założyć konto na eBay?

jak założyć konto na ebay

eBay jest jedną z najdłużej funkcjonujących platform sprzedażowych na świecie – powstała w 1995 roku, a w 2005 roku wkroczyła na polski rynek. Imponujący staż przekłada się na równie imponujące wyniki – korzysta z niego ponad 180 milionów użytkowników na całym świecie. eBay zajmuje drugie miejsce pod względem popularności spośród zagranicznych platform sprzedażowych, które działają w Polsce. Co ważne, statystyki mówią, że 52% dokonywanych transakcji to transakcje międzynarodowe. Przeciętna polska firma korzystająca z platformy eBay handluje średnio na 28 rynkach zagranicznych. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle zachęcający wynik. Sprawdź jak założyć konto na Ebay!

Sprawdź również: Jak założyć konto na Amazon?
Wejdź na: Jak założyć konto firmowe na Allegro?

Platformę sprzedażową eBay można porównać do Allegro. Zasadnicza różnica wynika z funkcjonowania eBay na wielu zagranicznych rynkach. Wynika to z międzynarodowego charakteru platformy – oferty są widoczne dla użytkowników z całego świata. Dopiero sprzedający dostosowuje ustawienia wysyłki, wykluczając z nich wybrane przez siebie kraje.

Jakie są najważniejsze zalety sprzedaży na eBay?

ogromna baza użytkowników z całego świata. Oferty będą widoczne na ponad 190 rynkach międzynarodowych, co pozwala zwiększyć potencjalny krąg zainteresowanych produktem;
niższe koszty początkowe są w porównaniu do założenia sklepu internetowego oraz promowania go;
– ze względu na międzynarodowy charakter platformy, koszty wysyłki za granicę są stosunkowo niskie;
– możliwość stworzenia maksymalnie 150 ofert sprzedaży miesięcznie bez żadnych dodatkowych opłat;
znacznie mniej restrykcyjne wymagania dla sprzedawców, w porównaniu np. do Amazona;
przejrzysty interfejsobsługa eBay jest stosunkowo łatwa, dzięki przyjaznemu interfejsowi strony;
stały abonament miesięczny – opłata ta jest stosunkowo niska, w porównaniu do innych platform.

Dowiedz się więcej: Jak sprzedawać na eBay?

Rozpocznij sprzedaż na eBay!
Chcesz poznać szczegóły?

Napisz i umów się na rozmowę!

Jak założyć konto na eBay?

Jeśli zdecydowaliśmy się na sprzedaż na eBay, musimy założyć konto na portalu, a także posiadać zweryfikowane konto PayPal. Co ważne, zakładając konto eBay na polskiej platformie, mamy możliwość logowania się na innych domenach (np. ebay.com, ebay.de). Jak założyć konto na eBay? Klikając w lewym górnym rogu w „zarejestruj się” zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego. Pierwszym krokiem jest wybór typu konta – prywatne lub firmowe.

zakładanie konta na eBay - prywatne, firmowe

Po wyborze konta firmowego należy uzupełnić znacznie więcej informacji niż przy wyborze standardowego konta prywatnego. W pierwszym etapie przy zakładaniu konta firmowego na eBay będziemy musieli określić typ działalności. Do wyboru mamy: działalność z osobowością prawną lub działalność jako przedsiębiorca jednoosobowy lub właściciel.

Wybierając pierwszy z typów, w kolejnym kroku niezbędne będzie określenie rodzaju spółki:
– spółka kapitałowa;
– spółka osobowa;
– spółka notowana na giełdzie.

zakładanie konta firmowego na eBay - typ spółki

Po wyborze jednego z typów spółki konieczne będzie uzupełnienie pozostałych danych:
– oficjalna nazwa firmy;
– nazwa handlowa (jeśli dotyczy);
– kraj lub region;
– adres;
– numer telefonu;
– numer REGON/KRS.

Natomiast przy wyborze opcji „zarządzam działalnością jako przedsiębiorca jednoosobowy lub właściciel” należy uzupełnić poniższe dane:
– imię, nazwisko;
– kraj lub region;
– adres zamieszkania;
– numer telefonu;
– data urodzenia.

zakładanie konta firmowego na eBay - dane jednoosobowej działalności

Weryfikacja konta firmowego na eBay

Po uzupełnieniu formularza i rejestracji będziemy mogli zweryfikować konto za pomocą karty kredytowej, pocztą lub telefonicznie. Następnym krokiem będzie wybór jednej z dwóch opcji sprzedaży:

podstawowa – obsługa sprzedaży odbywa się na poziomie jednego serwisu (np. ebay.pl). Wybierając taką opcję przy zakładaniu konta na eBay, możemy umożliwić klientom zagranicznym wysyłkę do ich kraju. Musimy liczyć się z tym, że cena będzie przeliczana z PLN na walutę kupującego. Trzeba mieć jednakże na uwadze, że wielu użytkowników, przeglądając oferty, odfiltrowuje oferty międzynarodowe. Kolejną wadą jest fakt, że osoby z innych krajów widzą ofertę z opisem w języku polskim;

zaawansowana – mamy możliwość wystawiania swoich ofert przetłumaczonych na język docelowy, na domenach zagranicznych platformy. Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia różnych cen w zależności od kraju. Ponadto, zakładając zaawansowane konto na eBay, oferty są widoczne w domyślnych wyszukiwaniach potencjalnych klientów.

Profesjonalne prowadzenie konta
na eBay w refix!

Poznaj więcej szczegółów!

Czy konto na eBay jest płatne?

Sprzedaż na platformie eBay jako osoba fizyczna nie niesie za sobą żadnych kosztów. Jeśli podejmujemy się sprzedaży jako firma, ponosimy koszty takie jak: opłata za wystawienie oferty, prowizja PayPal, a także prowizja od sprzedaży. Ta ostatnia opłata wynosi 11% od całkowitej kwoty sprzedaży (gdy wartość nie przekracza 9990 zł). Po przekroczeniu tej kwoty opłata wynosi 11% od 9990 zł + 2% od pozostałej sumy sprzedaży.

Obecnie eBay pobiera stałą opłatę 0,25 zł przy kwotach zamówienia poniżej 50 zł, powyżej – jest to 1,35 zł. Kwota zamówienia obejmuje dowolną liczbę przedmiotów, zakupioną przy jednej transakcji przez jednego kupującego z wykorzystaniem tej samej metody wysyłki.

Aby maksymalnie zoptymalizować koszty, a sprzedaż prężnie się rozwijała, warto zastanowić się nad miesięczną subskrypcją:

mały sklep – abonament wynosi 89 zł. Możemy wystawić 250 ofert, a każda dodatkowa kosztuje 0,45 zł;
duży sklep – abonament wynosi 179 zł. Możemy wystawić 2500 ofert, a każda dodatkowa kosztuje 0,25 zł. Otrzymujemy uprawnienie do bezpłatnych ofert za granicą;
megasklep – abonament wynosi 669 zł. Oferty możemy dodawać bez ograniczeń i dodatkowych opłat. Otrzymujemy również uprawnienie do bezpłatnych ofert za granicą.

Prowadzenie działań w wielu kanałach pozwala dotrzeć z ofertą do wielu potencjalnych klientów zainteresowanych produktami. W naszej agencji posiadamy doświadczenie w konfiguracji, prowadzeniu i obsłudze kont na największych marketplace, w tym na eBay. Wykorzystaj naszą wiedzę i zacznij prowadzić sprzedaż na eBay!

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!
Dodaj komentarz
Nie będzie nigdzie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są gwiazdką (*).

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.