Shopee – co to takiego?

Shopee – co to takiego? Jacek Florek 24 października 2022

Shopee – co to takiego?

shopee - co to takiego

Platforma Shopee, dzięki wielomilionowej inwestycji w kampanię reklamową, szturmem wdarła się na polski rynek. Większość z nas kojarzy rytmiczne przeróbki znanych melodii, które zapadają w pamięć i na długo nie chcą z niej wyjść. Choć wywoływały skrajne emocje, metoda ta okazała się niezwykle skuteczna. Po jednej z wiosennych kampanii wzrost sprzedaży na platformie wzrósł ponad 3-krotnie. Shopee – co to jest, czy warto rozpocząć sprzedaż na Shopee? Jakie korzyści z tego wynikają? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Marketplace – co to jest i jak działa?

Shopee to platforma marketplace, który należy do singapurskiego przedsiębiorstwa Sea Ltd. Powstała w 2015 roku i w ciągu kilku lat rozszerzyła działalność na kilkanaście krajów, głównie azjatyckich. Na tym kontynencie w 2021 roku uzyskała średni wynik 343 milionów odwiedzających miesięcznie. We wrześniu tego samego roku Shopee wkroczyło na polski rynek – co ciekawe, nasz kraj był pierwszym w Europie, w którym pojawiła się platforma. Miała wyróżniać się wśród konkurencji dwiema najistotniejszymi cechami: przejrzystym interfejsem i łatwą obsługą.

Misją Shopee jest wspieranie firm, aby mogły rozpocząć sprzedaż internetową w prosty i bezproblemowy sposób. Po roku działalności w Polsce, na platformie odnotowano 53 tys. sprzedawców z naszego kraju oraz 7,5 mln pobrań aplikacji. Co istotne, polscy użytkownicy chętniej kupują od rodzimych sprzedawców. Najczęściej są to przedmioty codziennego użytku, takie jak płyny do prania, kosmetyki, a także produkty spożywcze. Duże zainteresowanie wzbudzają także zabawki, dekoracje wnętrz i elektronika.

Profesjonalne i kompleksowe prowadzenie i obsługa Shopee pozwala trafić do jeszcze większej grupy odbiorców potencjalnie zainteresowanych oferowanym produktem.

Rozpocznij sprzedaż na Shopee!
Chcesz poznać szczegóły?

Napisz i umów się na rozmowę!

Jak działa Shopee?

Wiedząc już, czym jest Shopee, warto dowiedzieć się więcej o działaniu tej platformy. Shopee jest w pewnym sensie hybrydą Aliexpress i Allegro. Platforma oferuje produkty zarówno sprzedawców zagranicznych, jak i polskich. Jest to niewątpliwy atut, który przyciąga większą liczbę potencjalnych klientów. Oprócz tanich gadżetów, które są wysyłane z krajów azjatyckich, platforma zbudowała sieć polskich sprzedawców, którzy z powodzeniem handlują lokalnymi produktami. Nowych klientów bez wątpienia przyciągają kupony i rabaty – nie tylko te oferowane przez Shopee, ale i samych sprzedawców. Dzięki temu, kupujący bez problemu może znaleźć, interesujący produkt w niezwykle atrakcyjnej ceni.

Ponadto, przez pierwsze miesiące działalności, platforma oferowała darmową wysyłkę. Obecnie, jest to oferta limitowa – aby za nią nie płacić, należy spełniać odpowiednie warunki. W pozostałych przypadkach koszty wysyłki są porównywalne do tych obowiązujących na Allegro.

Oferta Shopee obejmuje 26 kategorii. Na platformie można znaleźć niemalże wszystko: produkty spożywcze, odzież, akcesoria modowe, książki i czasopisma, dodatki do domu, elektronikę, sprzęt AGD.

Shopee - co to jest, dlaczego warto sprzedawać na Shopee

Czy Shopee jest bezpieczne dla kupujących?

Shopee jest bezpieczne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Kupujący, dzięki programowi Gwarancja Shopee, jest w pełni chroniony przed oszustwem. Przede wszystkim, pieniądze z transakcji trafiają do sprzedawcy dopiero po potwierdzeniu pomyślnego doręczenia. Dotyczy to zarówno nieotrzymania przesyłki w deklarowanym czasie, jak i otrzymania towaru niezgodnego z opisem. Jeśli transakcja nie doszła do skutku, platforma zwróci pieniądze kupującemu. W profilu użytkownika jest również dostępne śledzenie przesyłek oraz statusu zamówienia.

Kupującemu przysługuje również prawo zwrotu zamówienia w przeciągu 14 dni od doręczenia. Jest to szczególnie istotne, jeśli towar został zamówiony od polskiego sprzedawcy. Kolejną gwarancją bezpieczeństwa jest przejrzysty system oceny i recenzji. Kupujący chętnie dzielą się opiniami – co wyróżnia Shopee, to możliwość dodawania do opinii krótkich filmików. Jest to nieocenione ułatwienie, szczególnie jeśli planujemy zakup urządzeń elektronicznych.

Profesjonalne prowadzenie i obsługa
sprzedaży na Shopee w refix!

Dowiedz się więcej!

Dlaczego warto sprzedawać na Shopee?

Shopee pozwala dotrzeć do jeszcze większego grona użytkowników. Jakie są zalety prowadzenia sprzedaży na Shopee?

przez pierwszych 90 dni, od sprzedającego nie jest pobierana prowizja ani żadne dodatkowe opłaty. Możesz zatem bez większych kosztów spróbować sprawdzić, jaki będzie popyt na oferowane produkty;

pełna integracja z BaseLinkerem. Jeśli chcesz sprzedawać na platformie, wystarczy zintegrować go ze swoim systemem. W ten sposób możesz także przenieść oferty np. z Allegro, kopiując opisy ofert oraz galerię zdjęć;

platforma korzysta z usług czterech dostawców logistycznych: InPost, Poczta Polska, DPD, Orlen Paczka. Nie musisz zatem martwić się o organizowanie dostaw i negocjowanie umów z firmami spedycyjnymi. Większość przesyłek jest dostarczanych do paczkomatów;

promocje i zniżki zachęcające do zakupów na platformie. Dodatkowe rabaty i kupony są w pełni opłacane przez Shopee. Nie musisz zatem martwić się o wymyślanie skutecznych kampanii reklamowych czy okazjonalnych promocji;

– brak promowanych produktów, które są widoczne dla klientów w pierwszej kolejności. Dzięki temu, stosując odpowiednie słowa kluczowe, produkt może trafić na pierwszą stronę wyszukiwarki Shopee bez inwestowania środków w jego promowanie;

możliwość ustawienia kuponów i rabatów, dostępnych np. po przekroczeniu określonej kwoty przy transakcji. W ten sposób skutecznie zachęcisz do zakupu większej liczby przedmiotów.

Co ważne, Shopee planuje rozszerzyć kampanię promocyjną, która ma wzmocnić pozycję platformy na polskim rynku, oraz szczególnie promować lokalnych sprzedawców. Kampania z sierpnia 2022 roku sprawiła, że podczas jej trwania sprzedaż w sklepach polskich sprzedawców wzrosła 4,5-krotnie. Nasza agencja e-commerce specjalizuje się w prowadzeniu i obsłudze sprzedaży na największych marketplace na świecie. Wykorzystaj nasze doświadczenie i rozpocznij sprzedaż na Shopee!

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!
Dodaj komentarz
Nie będzie nigdzie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są gwiazdką (*).

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.