Jak wygląda proces tworzenia sklepu internetowego?

Jak wygląda proces tworzenia sklepu internetowego? Michał Grzesik 31 marca 2022

Jak wygląda proces tworzenia sklepu internetowego?

tworzenie_sklepow_internetowych

Chcesz sprzedawać online i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy? A może posiadasz już biznes online, ale potrzebujesz czegoś bardziej nowoczesnego i funkcjonalnego? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Możemy przygotować dla Ciebie profesjonalny sklep internetowy, który ma szansę zyskać znaczącą pozycję na rynku internetowym, albo przebudować już istniejący w sposób odpowiadający aktualnym standardom. Sprawdź, jak wygląda proces projektowania i tworzenia sklepu internetowego w naszej agencji!

Sprawdź również: Na jakiej platformie założyć sklep internetowy?
Dowiedz się więcej: PrestaShop vs WooCommerce – którą platformę wybrać?

Każde zlecenie jest inne, dlatego do wszystkich projektów podchodzimy indywidualnie. W każdym jednak przypadku ścieżka jest podobna i nie pomijamy niczego, co rzutuje na powodzenie przedsięwzięcia. Wszystkie etapy przejdziemy wspólnie z Tobą i umożliwiamy Ci wgląd w postęp prac. Projektowanie i tworzenie sklepów internetowych musi być dobrze przemyślane i zaplanowane. Proces realizacji obejmuje kilka kroków. Dowiedz się, jak wygląda proces tworzenia sklepów internetowych w refix!

Poznanie klienta i analiza rynku

Projektowanie rozpoczynamy od poznania specyfiki Twojej firmy, jej wewnętrznych mechanizmów oraz otoczenia, a także Twoich potrzeb i oczekiwań. To pozwoli nam przygotować optymalną strategię wdrożenia sklepu, a finalnie osiągnąć satysfakcjonujący efekt współpracy.

Wybór oprogramowania, zaprojektowanie szaty graficznej i przygotowanie do uruchomienia

Jedną z kluczowych kwestii jest wybranie odpowiedniego, sprawdzonego oprogramowania, na którym uruchomimy sklep. Służymy tutaj radą i pomocą. Tworząc sklep, koncentrujemy się na użytkowniku, czyli Twoim kliencie. Poruszanie się po sklepie powinno być maksymalnie ułatwione, podobnie sam proces zakupowy. Każdy sklep projektujemy, uwzględniając zasady UX. Dbamy zarówno o wygląd i rozmieszczenie wszystkich elementów wizualnych, jak i o całokształt doświadczeń związanych z korzystaniem z witryny e-commerce.

Oferujemy moduły integrujące sklep z porównywarkami cenowymi czy platformami handlowymi. Przygotowujemy projekty responsywne, tzn. takie, które poprawnie wyświetlają się na różnych urządzeniach. Po naszej stronie leży nie tylko kompleksowe przygotowanie identyfikacji graficznej i uruchomienie sklepu, ale także jego optymalizacja pod kątem SEO.

Testowanie

Po utworzeniu sklepu, ale jeszcze przed udostępnieniem go dla klientów, przeprowadzimy testy poprawności działania, aby wyeliminować ewentualne błędy. Nasi testerzy przejdą całą ścieżkę zakupową i sprawdzą, czy nie występują błędy na jakimkolwiek jej etapie. Zbadają, czy sklep działa poprawnie na wszystkich przeglądarkach i na różnych urządzeniach. Sklep udostępniamy po dokładnym sprawdzeniu, w pełni gotowy dla użytkowników.

Szkolenie z obsługi

Osoba zarządzająca sklepem powinna posiadać niezbędną do tego wiedzę. Dlatego zapoznamy Cię z systemem zarządzania treścią (CMS), abyś samodzielnie mógł dodawać produkty, czy modyfikować treści. Wdrożenie sklepu internetowego to dopiero początek. Jego sukces zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest skuteczne pozyskiwanie klientów w sieci. Jeśli zechcesz, przygotujemy dla Ciebie całościową strategię opartą na elementach takich jak płatna reklama w Google, reklama w social mediach, skuteczne SEO czy integracje z największymi marketplace jak Amazon czy Allegro.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!

Jaką platformę na sklep internetowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele platform e-commerce, które są odpowiedzią na różne potrzeby. Inne wymagania będą w przypadku mniejszych sklepów, których asortyment obejmuje kilkadziesiąt czy kilkaset produktów, inne w przypadku sklepów posiadających w swojej ofercie tysiące pozycji.

Najogólniej rzecz biorąc, wyróżniamy dwa rodzaje oprogramowanie sklepów internetowych: SaaS i open source. To pierwsze jest przechowywane na serwerze dostawcy oprogramowania i udostępniane jako usługa (Software as a Service). Kod źródłowy nie jest jawny, a wszelkie aktualizacje leżą po stronie dostawcy.

Z kolei platformy open source bazują na otwartym kodzie źródłowym, a w ich budowę i aktualizacje jest zaangażowana wielka społeczność. Dzięki nim zyskujemy dużą swobodę modyfikacji i wdrażania nowych funkcjonalności. Ogromna ilość wtyczek, modułów i integracji sprawia, że mamy spore możliwości rozwoju sklepu. Takie rozwiązanie sprzyja również optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. W naszej agencji tworzymy profesjonalne sklepy internetowe na PrestaShop oraz nowoczesne sklepy internetowe na WooCommerce.

Sklepy budujemy na popularnych systemach CMS, które są niezwykle intuicyjne. Oznacza to łatwość sprzedaży i administracji sklepem, a także możliwość jego rozwoju i wprowadzania różnych usprawnień. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarządzanie swoim biznesem online jest dostępne dla każdego. Nawet nieposiadający doświadczenia użytkownik jest w stanie szybko opanować tę umiejętność.

Dlaczego warto powierzyć nam projekt i budowę sklepu internetowego?

Jako profesjonalna agencja e-commerce posiadamy umiejętności i wiedzy, która pozwala nam projektować i tworzyć nowoczesne sklepu internetowe. Zlecając nam wykonanie sklepu internetowego, możesz liczyć na:

Duże doświadczenie specjalistów

Projektowaniem sklepów zajmujemy się już od kilkunastu lat. Mamy na swoim koncie sporo realizacji w różnorodnych branżach. Zakładanie sklepu internetowego niekoniecznie jest czymś, co każdy przedsiębiorca robi na co dzień. Zdajemy sobie sprawę, ile wyzwań i decyzji do podjęcia stoi przed każdym, kto wchodzi do branży e-commerce. Korzystając z naszej wiedzy, proces tworzenia sklepu na pewno będzie znacznie łatwiejszy. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jakie rozwiązania będą dla Ciebie najkorzystniejsze, uwzględniając specyfikę Twojej działalności.

Opiekę dedykowanego opiekuna

Jesteśmy świadomi, jak potrzebny jest dobry kontakt z Klientem na każdym etapie prac i otwarci na wszelkie Twoje sugestie. Odpowiemy również na każde Twoje pytanie i postaramy się rozwiać wątpliwości, abyś łatwiej mógł podejmować decyzje biznesowe. W celu usprawnienia wymiany informacji i czuwania nad realizacją Twojego sklepu przydzielimy Ci koordynatora projektu, do którego będziesz mógł zwrócić się w każdej sprawie związanej z naszą współpracą.

Pomoc w wyborze najlepszej platformy

Poznając Twoje potrzeby, doradzimy wybór systemu, który w najwyższym stopniu spełni indywidualne oczekiwania.

Stylowy i nowoczesny design

Projektujemy profesjonalne, zgodne z najnowszymi trendami i estetyczne sklepy internetowe, dzięki którym Twoja marka będzie prezentować się atrakcyjnie i wyróżniać na tle konkurencji.

Zintegrowane działania marketingowe

Utworzenie sklepu online to pierwszy krok. Jego rozwój i zwiększanie sprzedaży to kolejne zadania, które stoją przed przedsiębiorcą. Jako doświadczona agencja marketingowa możemy Ci w tym pomóc. Możesz powierzyć nam kompleksową obsługę Twojego biznesu praktycznie w każdym obszarze działań z zakresu e-marketingu.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!
Dodaj komentarz
Nie będzie nigdzie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są gwiazdką (*).

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.