Jak założyć konto firmowe na Allegro?

Jak założyć konto firmowe na Allegro? Jacek Florek 23 sierpnia 2022

Jak założyć konto firmowe na Allegro?

jak założyć konto firmowe na Allegro

Allegro to lider wśród wszystkich marketplace dostępnych w naszym kraju. Miliony użytkowników codziennie poszukuje interesujących produktów, dzięki czemu Allegro jest doskonałym miejscem dla sprzedawców – zapewnia możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, a co za tym idzie zwiększenia sprzedaży produktów. Na Allegro sprzedawać mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Sprawdź jak założyć konto firmowe na Allegro i skutecznie trafiać ze swoimi produktami do milionów użytkowników!

Sprawdź również: Jak założyć konto na Amazon?
Przeczytaj: Jak założyć konto na eBay?
Dowiedz się więcej: Amazon vs Allegro – którą platformę wybrać?

Miliony zarejestrowanych użytkowników to jedna z głównych zalet, dla których warto założyć konto na Allegro dla sprzedających. Możliwość dotarcia z ofertą produktową do dużego grona zainteresowanych użytkowników przekłada się na większą szansę zwiększenia sprzedaży. Allegro jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych serwisów w naszym kraju, wielu użytkowników rozpoczyna zakupy właśnie na tym portalu. Założenie konta firmowego na Allegro znacznie ułatwi pozyskanie klientów w początkowej fazie prowadzenia biznesu.

Założenie konta dla firm na Allegro jest całkowicie bezpłatne. Niskie koszty na początku działalności na Allegro to kolejny argument za tym, aby rozpocząć sprzedaż właśnie na tym marketplace. Jednakże, aby osiągnąć zadowalające wyniki, należy zainwestować w profesjonalne i dopasowane do potrzeb użytkowników opisy produktowe oraz wysokiej jakości grafiki. Przy rozwinięciu sprzedaży na Allegro warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji, która zapewni kompleksowe działania, aby obsługa Allegro była na najwyższym poziomie i zapewniała satysfakcjonujące wyniki.

Sprawdź również: Jak sprzedawać na Allegro?

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!

Allegro umożliwia również integrację z zewnętrznymi systemami do zarządzania sprzedażą, wystawiania ofert i wielu innych możliwościach, które wpływają na efektywniejsze i skuteczniejsze zarządzanie ofertami.

Jak założyć konto firmowe na Allegro?

Pierwszym krokiem przy zakładaniu konta firmowego na Allegro jest wybór rodzaju konta. Allegro umożliwia wybór między kontem prywatnym a firmowym. Aby założyć konto firmowe, należy w pierwszej kolejności uzupełnić takie dane jak: adres e-mail, login, hasło oraz numer telefonu przypisany do obsługi zamówień z Allegro. Potrzebne będzie również podanie kraju oraz numeru NIP – pozostałe dane Allegro pobiera z Głównego Urzędu Statystycznego, które po ukończeniu rejestracji konta można zweryfikować i ewentualnie poprawić.

Pierwszy etap zakładania konta firmowego na Allegro


Dalszym krokiem, w celu założenia konta firmowego na Allegro, jest potwierdzenie rejestracji, klikając w otrzymany na e-mail podany w formularzu, link aktywacyjny. Następnie konieczne jest poddanie się weryfikacji w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa korzystania przez klientów. Wymagane będzie wykonanie przelewu w kwocie 1 zł z konta firmowego, które zostaną zwrócone na konto lub dodane do konta Allegro.

Po przejściu pozytywnej weryfikacji konto firmowe będzie aktywne, dzięki czemu możliwe będzie rozpoczęcie sprzedaży produktów na Allegro.

Dowiedz się więcej: Ile kosztuje reklama Allegro Ads?

Konto prywatne a firmowe na Allegro – jakie są różnice?

Konto firmowe na Allegro daje o wiele więcej możliwości niż standardowe konto dla zwykłego użytkownika. Na koncie firmowym istnieje możliwość wprowadzenia administratora, który nie jest właścicielem konta. Przy ofercie pojawia się napis „firma”, który zwiększa zaufanie wśród kupujących oraz przedstawia firmę jako wiarygodnego sprzedawcę. Przy spełnieniu określonych standardów Allegro możliwe jest uzyskanie statusu Super Sprzedawcy oraz przystąpienie do programu Allegro Smart, które budują wiarygodność firmy wśród potencjalnych klientów.


Założenie konta firmowego na Allegro to doskonały sposób na rozpoczęcie sprzedaży online lub uzyskania dodatkowego kanału sprzedaży przy prowadzeniu sklepu internetowego
. W naszej agencji uzyskasz kompleksową pomoc w założeniu i konfiguracji konta Allegro oraz pełnej obsługi sprzedaży na największym marketplace w Polsce.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz poznać szczegóły?

Umów się na rozmowę!
Dodaj komentarz
Nie będzie nigdzie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są gwiazdką (*).

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.